Thaçi publikon pamje nga Prizreni: Kryeqyteti historik i shqiptarëve

Prizreni

Thaçi publikon pamje nga Prizreni: Kryeqyteti historik i shqiptarëve

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 15:17
Pamje nga Prizreni

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka publikuar disa pamje fantastike të qytetit të Prizrenit.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar videon e radhës të promovimit të bukurive vendore.

Ai këtë herë ka zgjedhur qytetin e Prizrenit, të cilin e shfaqi përmes një videoje.

“Qytet i bukur, i kulturës, tregtisë, bashkëjetesës dhe harmonisë qytetare e besimeve ndërfetare”, ka shkruar Thaçi në mbishkrimin e videos të publikuar në rrjetin social Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat