Personi që u vra sonte nga policia, dyshohet se para disa ditësh kishte plagosur vëllain e tij

Prizreni

Personi që u vra sonte nga policia, dyshohet se para disa ditësh kishte plagosur vëllain e tij

Më: 22 shtator 2020 Në ora: 21:39
Ilustrim

Burime të sigurta kanë konfirmuar se personi që u vra sonte në Prizren është B. Shala, i njohur me pseudonimin ‘qorri’ (emër i njohur për redaksinë).

I njëjti po kërkohej nga policia për shkak të veprës penale “tentim vrasje”, pasi siç mëson Sinjali, ai ditë më parë dyshohej se kishte plagosur vëllain e tij.

Për vrasjen e qytetarit është deklaruar edhe policia, të cilët me anë të një komunikate për media thanë se fillimisht qytetari kishte gjuajtur me armë zjarri në drejtim të policëve.

Policia në vetëmbrojtje kishte përdorur armën e zjarrit dhe nga shkrepja e plumbave i dyshuari fillimisht është plagosur dhe më pas ka ndërruar jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat