​Komuna e Prizrenit i njofton bizneset se do t’i inspektojë kundër duhanit

Prizreni

​Komuna e Prizrenit i njofton bizneset se do t’i inspektojë kundër duhanit

Më: 30 maj 2021 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

Nesër do të shënohet Dita Botërore Kundër Duhanit.

Drejtoria e Inspektorateve në Komunën e Prizrenit, ka njoftuar se do të organizojë inspektime në kuadër të respektimit të Ligjit për Kontrollin e Duhanit dhe udhëzimit administrativ për mjediset pa tym duhani dhe vendosjen e shenjave për ndalimin e pirjes së duhanit në hapësirat e mbyllura.

DI thekson se ky aktivitet ka për qëllim sensibilizimin e bizneseve për respektimin e ligjeve dhe udhëzimeve administrative në fuqi.

Poashtu edhe të dhe qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat