Prizrenasit pa ujë mbi 12 orë - Bota Sot
Prizrenasit pa ujë mbi 12 orë

Prizreni

Prizrenasit pa ujë mbi 12 orë

Më: 3 korrik 2018 Në ora: 22:21
Ilustrim

Banorët e Prizrenit po përballen me mungesë të ujit të pijshëm për më shumë se 12 orë.

Askush nga Kompania Rajonale e Ujësjellësit  – Hidroregjioni nuk ishte i qasshëm për klan kosova, një përgjigje për këtë e dha zëdhënësi i Komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, i cili deklaroi se arsyeja është tek një çarje e mundshme e gypave në një rrugë afër Lidhjes së Prizrenit, meqë e kanë prishur asfaltin dhe me gjasë kanë shkuar shumë me thellë se që duhet.

“Ne si komunë i kemi bërë presion dhe kemi pasur kontakte të vazhdueshme me menaxhmentin e Hidroregjionit, të cilët na kanë premtuar që do ta sanojnë problemin në afatin sa më të shpejtë, por ja që ende jemi pa ujë” – ka deklaruar Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera