Rrëfehet 50 vjeçarja: Dua të bëjë seks, por bashkëshorti... - Bota Sot
Rrëfehet 50 vjeçarja: Dua të bëjë seks, por bashkëshorti...

Seksi

Rrëfehet 50 vjeçarja: Dua të bëjë seks, por bashkëshorti...

Nga: E.B Më: 1 gusht 2020 Në ora: 14:11
Foto ilustrim

Një grua 50 vjeçare ka rrëfyer historinë e saj në rubrikën “Dear Deidre”, ku ka treguar problemet seksuale me bashkëshortin e saj, transmeton “Bota Sot”.

Rrëfimi i gruas:

Unë jam 50 vjeç dhe dua një jetë aktive seksuale, por kur përpiqem të flas me burrin tim, gjithmonë përgjigjet  "nuk jam i interesuar".

Ne jemi martuar prej 22 vitesh. Ai është dhjetë vjet më i vjetër se unë dhe ka pasur çështje shëndetësore, veçanërisht për shkak se humbet dëshirën e tij seksuale. Mjeku i tij përshkroi Viagra, e cila ndihmon performancën e tij por nuk bën asgjë për të rritur dëshirën e tij.

Kur ne kemi marrëdhënie seksuale, ai nuk është spontan dhe ai nuk mund të menaxhojë pozicione të caktuara. Unë dua seks më shpesh se një herë në muaj dhe veçanërisht puthjet dhe përkëdheljet që shkojnë me të. Unë jam duke menduar për t'i dhënë një ultimatum dhe duke thënë se do të largohem nëse gjërat nuk ndryshojnë.

Përgjigjja e psikologes:

Nësë i bënë presion ka mundësi të ketë efekt të kundërt me atë që ju dëshironi.

Përkëdheleni afër divanit, mbajeni dorën kur dilni, vazhdoni t'i jepni puthje gjatë gjithë ditës. Le ta shohë intimitetin jo gjithmonë duhet të çojë në marrëdhënie seksuale.

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat