Sa partnerë seksualë duhet të ketë njeriu gjatë jetës së tij - zbuloni se ku renditeni ju

Seksi

Sa partnerë seksualë duhet të ketë njeriu gjatë jetës së tij - zbuloni se ku renditeni ju

Nga: B.S. Më: 11 maj 2021 Në ora: 15:53
Foto ilustrim

Një nga pyetjet më personale që mund t’i bëni dikujt është se me sa njerëz keni fjetur?

Tani, një sondazh i ri ka zbuluar numrin mesatar të partnerëve seksualë që një person duhet të ketë gjatë jetës së tij dhe rezultatet mund t'ju befasojnë.

Kompania e kujdesit shëndetësor euroClinix anketoi 2,000 njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar për të mësuar më shumë rreth jetës së tyre seksuale, shkruan "Mirror", transmeton "Bota sot".

Rezultatet zbuluan se 25% e njerëzve kanë kryer marrëdhënie seksuale me dy deri në katër persona gjatë jetës së tyre.

Çuditërisht, 14% e të anketuarve thanë se kanë pasur marrëdhënie seksuale vetëm me një person gjatë jetës së tyre.

Ndërkohë, 2% ishin pak më aktive - duke grumbulluar mbi 91 partnerë gjatë jetës së tyre.

Dhe 4% thanë se nuk e dinë me sa njerëz kanë kryer marrëdhënie seksuale.

Duke u thelluar në rezultate, studimi zbuloi se londinezët kanë numrin më të lartë të partnerëve seksualë, me 5% që numërojnë më shumë se 91 partnerë gjatë jetës së tyre.

Anketuesit e moshuar gjithashtu u gjetën të frustruar, me 3% të 35-44-vjeçarëve që kishin më shumë se 91 partnerë seksualë.

Shkoni poshtë për një ndarje të rezultateve.

Sa partnerë seksualë keni pasur në jetën tuaj?

0 - 3%

1 - 14%

2-4 - 25%

5-9 - 22%

10-15 - 13%

16-20 - 7%

21-30 - 4%

31-40 - 2%

41-50 - 1%

51-70 - 1%

71-90 - 1%

91 ose më shumë - 2%

Nuk e di - 4%

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat