Këto janë sëmundjet që i luftoni duke konsumuar mollë

Shëndetësia

Këto janë sëmundjet që i luftoni duke konsumuar mollë

Më: 30 tetor 2018 Në ora: 16:30
Molla

Mollët nuk janë vetëm të ëmbla dhe të shijshme.

Si pjesë e një diete të vogël, ato mund të ju mbrojnë nga sëmundjet e rënda duke përfshirë sëmundjet e zemrës, diabetin, kancerit e shumë të tjera.

Konsideroni këtë fryt si një ushqim ‘sekret’ për të luftuar kundër sëmundjeve.

Këto janë disa nga përfitimet e shumta të mollëve edhe nëse i kombinoni edhe me ushqime të tjera:

Mbron zemrën tuaj
Rrit aktivitetin e shëndetit të trurit
Ndihmon humbjen e peshës
Zvogëlon rrezikun e diabetit të tipit 2
Lufton kancerin

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat