Çfarë është ekzema?

Shëndetësia

Çfarë është ekzema?

Më: 2 dhjetor 2018 Në ora: 18:14
Foto ilustrim

Ekzema është sëmundje e lëkurës e cila shfaqet në formë të kruajtjes, skuqjes e deri në krijim e plagës.

Kjo sëmundje mund të shfaqet si pasojë e alergjive të ndryshme, si nga pluhuri, kafshët, poleni ose nga faktorë të tjerë.

Ekzema asnjëherë nuk mund të shërohet 100% gjithmonë përsëritet, dhe gjërat që e përkeqësojnë janë si dushet e ngrohta, sapunët, parfumet etj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat