Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë dhe drejtori i policisë bashkiake në Shkodër

Shkodra

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë dhe drejtori i policisë bashkiake në Shkodër

Më: 4 maj 2021 Në ora: 13:13
Arben Gjuraj, Anton Hasanpapaj

Rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit dhe fushata elektorale e zhvilluar nga demokratët ka sjell një ‘përplasje’ në bashkinë e Shkodrës.

Arben Gjuraj, i cili kandidoi për deputetët në radhët e PD-së, duke qenë i 11-ti në listë, sot ka dhënë dorëheqjen nga detyra e nënkryetarit të bashkisë Shkodër.

Burime për Top Channel bëjnë me dijes se ky vendim i tij ka ardhur për shkak të pakënaqësive të Gjurajt, që nuk u mbështet nga bashkia e Shkodrës dhe kryebashkiakja Ademi në fushatë.

Si rezultat i këtyre pakënaqësive dhe përplasjeve ka dhënë dorëheqjen edhe drejtori i policisë bashkiake në Shkodër, Anton Hasanpapaj.

Në garën elektorale, e dyta në listën e demokratëve ishte edhe nënkryetarja e bashkisë, Emilia Koliqi, e cila ka siguruar mandatin e deputetit.

E gjithë fushata elektorale e demokratëve të Shkodrës u shoqërua me tensione dhe pakënaqësi brenda selisë blu. Përkrahja e kandidatëve të veçantë nga ana e drejtuesve demokrat apo edhe beteja për të marrë sa më shumë vota për të thyer herësin, solli një klimë jo të mirë në selinë blu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat