Tre prokurorë të Shkodrës në hetim për korrupsion - Bota Sot
Tre prokurorë të Shkodrës në hetim për korrupsion

Shkodra

Tre prokurorë të Shkodrës në hetim për korrupsion

Më: 15 qershor 2018 Në ora: 13:42
Prokuroria Shkodër

Apeli i Krimeve të Rënda urdhëron hetimin për shpërdorim detyre dhe korrupsion ndaj tre prokurorëve të Shkodrës, mes tyre Granit Shaku, Arben Smaçi dhe Blerta Hamza.

Report Tv ka siguruar vendimin e Apelit të Krimeve të Rënda i cili ka vendosur të ç’bëj mosfillimin e hetimeve vendosur më parë nga prokurorja e krimeve të rënda Sonila Muhametaj.

Ky vendim i krimeve është marrë pas ankesës së shtetasve Ndoc e Simon Molla të cilët edhe më parë kërkuan në prokurorinë e përgjithshme hetimin e ish kreut të Bushatit Zef Hila dhe prokurorëve.

Vendimi i apelit për krimet e rënda mban datën 4 qershor dhe i është përcjell për dijeni palës paditësve në këtë rast shtetasve Molla si dhe prokurorisë së krimeve.

Prokuroria e Krimeve të rënda pritet që javën e ardhshme të hedhë shortin për të caktuar se cili do të jetë prokurori që do të hetojë për korrupsion tre kolegët e tij nga akuza e Shkodrës.

Simon e Ndoc Molla janë banorë të Bushatit të cilët prej më shumë se një dekade kundërshtojnë ndërtimin e stallës së derrave pranë banesave të tyre. Për këtë situatë ata kanë kallëzuar penalisht dhe gjyqtar të Gjykatës së Lartë që pas tyre kanë lejuar këtë biznes që u rrezikon atyre jetën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...