Shkup: Transporti publik sot dhe nesër do të funksionojë prej orës 05:00 deri në orën 19:00

Shkupi

Shkup: Transporti publik sot dhe nesër do të funksionojë prej orës 05:00 deri në orën 19:00

Më: 9 maj 2020 Në ora: 12:35
Ilustrim

Transporti publik sot do të funksionojë nga ora 05:00 deri në orën 19:00, në dy turne. Autobusët do të qarkullojnë nga ora 5 deri në 9 dhe nga ora 13 deri në orën 19, sipas orarit të së shtunës.

Siç kumtoi NQP, biletaritë do të jenë të hapura nga ora 7:30 deri në orën 17 në Aerodrom, Gjorçe Petrov, Draçevë, Maxhari, Butel (treg), biletaritë në Tregun e Gjelbër dhe në Autokomandë, tek Drejtoria e NQP Shkup.

Në të njëjtën periudhë do të punojnë edhe qendrat e personalizimit në Karposh 2, në Bit Pazar dhe në qendrën e Qendrës Transportuese.

Transporti publik nesër do të funksionojë nga ora 5 deri në orën 19, në dy turne. Autobusët do të qarkullojnë nga ora 05 deri në orën 9 dhe nga ora 13 deri në ora 19, sipas orarit të së dielës.

Nga ora 7:30 deri në orën 13, nesër do të punojnë biletaritë në Tregun e Gjelbër dhe Gjorçe Petrov, ndërsa në të njëjtën periudhë do të jetë e hapur edhe qendra për personalizim e Qendrës Transportuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat