Shkupi me 659 raste aktive, publikohen komunat me më së shumti raste aktive

Shkupi

Shkupi me 659 raste aktive, publikohen komunat me më së shumti raste aktive

Më: 8 qershor 2020 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Drejtori i Qendrës për Shëndet Publik, Arben Ziberi në konferencën e sotme për shtyp theksoi se për momentin në Shkup ka 659 raste aktive.

Ai tha se në Çair ka 169 raste, Butell 63, Gazi Babë 61, Aerodrom 57, Saraj 56, Karposh 45, Kisella Vodë 35, Haraçinë 23, Studeniçan 19, Ilinden 18, Gjorçe Petrov 20, Shuto Orizare 17, Petrovec 6, Çuçer Sandevë 3 dhe Sopishte dy raste aktive.

Gjatë 24 orëve të fundit nga 702 testime për coronavirus, 127 raste kanë rezultuar raste pozitive. Prej tyre 67 janë nga Shkupi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat