Shkupi me 761 raste aktive me coronavirus, më së shumti në Komunën e Aerodromit

Shkupi

Shkupi me 761 raste aktive me coronavirus, më së shumti në Komunën e Aerodromit

Më: 5 shtator 2020 Në ora: 16:59
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se që nga fillimi i epidemisë në Maqedoninë e Veriut, nga coronavirusi janë infektuar 14.998 pacientë, ndërsa prej tyre 12.149 janë shëruar dhe 614 kanë humbur jetën.

Momentalisht në Maqedoni ka 2.235 raste aktive ndërsa më së shtumi janë në Shkup, përkatësisht 761 raste aktive.

Më së shtumi raste aktive në Shkup ka Komuna e Aerodromit me 109 raste aktive, ndërsa më pas vijojnë Çairi me 88, Gazi Baba me 82, Karposhi 81, Komuna Qendër 77, Kisella Voda 83, Gjorçe Petrov 44, Butelli 50, Shuto Orizare 31, Studeniçani 26, Saraj 22, Haraçina 15, Ilideni 13.

Komunat me më pak raste atkive me COVID-19 në Shkup janë Sopishte me 7, Sopishte 7, Petroveci 7, Zelenikova 2 dhe Çuçer Sandeva 3.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat