Komuna Qendër me më shumë raste aktive me COVID-19

Shkupi

Komuna Qendër me më shumë raste aktive me COVID-19

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 10:03
Foto Ilustrim

Sipas të dhënave më të fundit, ka 96 raste aktive në Komunën e Qendrës, ndërsa aktualisht kaq pacientë ka në komunën e Shkupit të Aerodromit. Me këtë, Qendra praktikisht e arriti Aerodromin dhe tani është ndërsa tani Qendra llogaritet si vatër e coronavirusit në mesin e komunave Shkupit.

Për një kohë të gjatë, Aerodromi ishte komunë me më pak pacientë se komuna e Çairit, e cila kishte më shumë raste aktive me COVID-19.

Në fillim të shtatorit, Aerodrom e tejkaloi Çairin në listë, ndërsa aktualisht në krye të listës me raste aktive është komuna Qendër.

Nëse analizohen të dhënat nga Instituti i Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit në Aerodrom dhe në Qendër ka nga 96 raste aktive. Pasojnë Gazi Baba me 76 raste dhe Karposhi me 67 raste aktive. Çairi madje është në vendin e katërt me 64 raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat