Shkupi qyteti i shtatë më i ndotur në botë

Shkupi

Shkupi qyteti i shtatë më i ndotur në botë

Më: 9 nëntor 2020 Në ora: 22:46
Foto ilustrim

Shkupi sonte është qyteti i shtatë më i ndotur në botë sipas ueb-faqes që publikon të dhëna për cilësinë e ajrit në botë ‘Airvisual’.

Sipas stacioneve matëse, Gostivar, Kumanova, Strumica, Tetova, Ohri dhe Sveti Nikole sonte janë me ajër të ndotur.

Në Manastir, Kavadar dhe Veles sonte kanë ajër më të pastër.

Prej qyteteve të Ballkanit, më i ndotur se Shkupi është qyteti i Sarajevës i cili ndodhet në vendin e katërt në botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat