Disa komuna të Shkupit nesër do të jenë pa energji elektrike

Shkupi

Disa komuna të Shkupit nesër do të jenë pa energji elektrike

Më: 28 mars 2021 Në ora: 10:33
Foto ilustrim

Shfrytëzuesit nga disa komuna të Sarajit, Studeniçanit, Haraçinës, Gazi Babës dhe Karposhit nesër do të mbeten pa energji elektrike.

Prej QRMK – Shkup informon se nga ora 07:55 deri në ora 10:55, pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit nga fshati Bërnjarci, shfrytëzuesit në anën e majtë të të rrugës së Haraçinës, objektet përreth ZIK Kravrastvo, ARS Komerc – rruga për në Haraçinë, guroren e Haraçinës dhe pikën e karburantit Davos në hyrja në fshatin Haraçinë.

Nga ora 08:45 deri në ora 12:00, shfrytëzuesit nga fshati Gllumovë, i vendosur në afërsi të shkollës, do të jenë pa energji elektrike.

Në periudhën prej 09:00 deri në ora 12:00, një pjesë e shfrytëzuesve nga vendbanimi i fundjavës Markova Sushica, dhe nga ora ora 11:00 deri në ora 15:00, një pjesë e shfrytëzuesve nga rruga “Damaska”.

Në periudhën prej orës 12:30 deri në ora 15:30, shfrytëzuesit nga fshatrat Çajlane dhe Semenishte do të jenë pa energji elektrike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat