Në Aerodrom të Shkupit vendosen tavolinat, pihet kafja sikur të mos ketë ndalesë

Shkupi

Në Aerodrom të Shkupit vendosen tavolinat, pihet kafja sikur të mos ketë ndalesë

Më: 24 prill 2021 Në ora: 15:11
Foto ilustrim

Në lagjen Aerodrom të Shkupi duket se nuk vlen ndalesa për pranim të klientëve kafene.

Situata në terren duket si para disa javëve, kur nuk kishte ndalesë për punë tek objektet hotelerike.

Ndryshe, krahas objekteve hotelerike, ndalesë për pranim të klientëve kanë edhe hotelet, motelet, hostelet, pansionet dhe objektet tjera për akomodim.

“Objektet që kryejnë përgatitjen dhe shitjen e ushqimit mund të shesin onlajn ose me porosi përmes telefonit dhe të dorëzojnë ushqimin vet ose klientët ta marrin jashtë objektit hotelerik”, thuhet në njoftimin e vendimi qeveritar.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat