Shkupi me mbi 1.000 raste aktive me coronavirus

Shkupi

Shkupi me mbi 1.000 raste aktive me coronavirus

Më: 18 maj 2021 Në ora: 18:35
Foto ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 259 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shkup – 128, Kumanovë – 25, Manastir – 21, Tetovë dhe Strumicë nga 10, Vinicë – 9, Prilep – 8, Shtip – 7, Kërçovë – 6, Veles – 5, Gostivar – 4, Resnjë, Radovish dhe Dibër nga 3, Kavadar, Koçan, Gjevgjeli, Negotinë, Berovë dhe Probishtip nga 2, Ohër, Sveti Nikollë, Kriva Pallankë, Bogdanci dhe Demir Hisar nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 154.804, numri i pacientëve të shëruar është 146.302, numri i vdekjeve është 5.232, ndërsa numri i rasteve aktive është 3.270.

Më shumë raste aktive me coronavirus ka në Shkup-1.312, Kumanovë-303, Manasatir-214, ndërsa Tetova ka 160 raste aktive, Gostivari-55, Struga-74, Kërçova-81 dhe Dibra-5.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat