Gjobiten 139 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 139 shoferë në Shkup

Më: 29 maj 2021 Në ora: 12:40
Ilustrim

Ministria e Brendshme dje (28.05.2021) vazhdoi me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

Në territorin e qytetit të Shkupit, u vendosën gjithsej 139 gjoba, përfshirë 61 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, shtatë për ngasje pa patentë shofer, dy shkelje të kryera nga motoçiklistët.

Gjashtë gjoba u vendosën për përdorimin e telefonit celular, 51 gjoba për parkimin e paligjshëm, dy gjoba për kalimin në semaforë me dritë të kuqe, katër gjoba për mos përdorimin e rripit të sigurimit.

Nga MPB thonë se do të vazhdojnë kontrollet e intensifikuar. Ne apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në trafik dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat