Gjithsej 258 kundërvajtje në Shkup, 44 për tejkalim shpejtësie

Shkupi

Gjithsej 258 kundërvajtje në Shkup, 44 për tejkalim shpejtësie

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 10:19
Foto ilustrim

Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar gjithsej 258 masa prej të cilave 44 janë për tejkalim shpejtësie.

Prej gjobave të shqiptuara, 27 janë për vozitje pa leje vozitje dhe 12 për mos regjistrim.

“Janë shqiptuar 23 dënime për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 25 për mospërdorim të rripit të sigurisë, 19 për motoçiklistët, katër për mosdhënie të përparësisë për këmbësorë dhe 45 për parkim jo të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat