1300 fëmijë realizuan udhëtim edukativ me tren, në relacionin Shkup-Veles - Bota Sot
1300 fëmijë realizuan udhëtim edukativ me tren, në relacionin Shkup-Veles

Shkupi

1300 fëmijë realizuan udhëtim edukativ me tren, në relacionin Shkup-Veles

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 11:28
Foto ilustrim

Shoqëria aksionare “Hekurudhat e Maqedonisë” organizuan një tur udhëtimi për 1300 fëmijë nga 12 shkolla dhe tre çerdhe të rajonit të Shkupit.

Kjo është bërë si pjesë ep rojektit “E ardhma është në tren”, që u realizua nga 9 maji e deri në përfundimi të vitit shkollor të sivjetëm.

Treni ka udhëtuar në relacionin Shkup-Veles dhe anasjelltas, me një çmim prej 114 denarë.

Sasha Jovanovski, drejtor i Sektorit të udhëtimit, tha se qëllimi i kësaj ture është edukimi dhe përfitimi i kulturës gjatë udhëtimit me tren, por edhe tërheqja e udhëtarëve të ardhshëm.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera