Moti, priten shira dhe ndonjë stuhi - Bota Sot
Moti, priten shira dhe ndonjë stuhi

Shqipëria

Moti, priten shira dhe ndonjë stuhi

Më: 17 prill 2019 Në ora: 07:15
Foto ilustrim

Moti do të  mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra do të jetë me alternime kthjellimesh  në ultësirën Perëndimore, ndërsa në zonat malore vranësirat do të marrin zhvillim duke pasuar reshje shiu të izoluara në formën e stuhive. 

Era do të  jetë  me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore    5/15°C 

Zonat e  ulëta    7/21°C

Zonat  bregdetare 10/21°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...