‘Ambient për falje në Rinas’, Forumi Mysliman letër drejtuesve të aeroportit - Bota Sot
‘Ambient për falje në Rinas’, Forumi Mysliman letër drejtuesve të aeroportit

Shqipëria

‘Ambient për falje në Rinas’, Forumi Mysliman letër drejtuesve të aeroportit

Më: 22 maj 2019 Në ora: 08:59
Rinas

Forumi Mysliman shqiptar i kërkon drejtuesve të aeroportit një ambjent për falje.

Në një shkresë drejtuar përfaqësuesve të aeroportit forumi shpjegon se ka patur shumë kërkësa nga ushtarët e shumta që përdorin këtë aeroport për të shkuar në destinacionet e tyre dhe që kërkojnë të kenë mjedis ku të kryejnë ritin fetar.

Ja letra e plotë e forumit mysliman të Shqipërisë:

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...