Basha në Gjermani: Për punësim, mirëqenie dhe zhvillim - Bota Sot
Basha në Gjermani: Për punësim, mirëqenie dhe zhvillim

Shqipëria

Basha në Gjermani: Për punësim, mirëqenie dhe zhvillim

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 14:55
Pamje nga takimi

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ndodhet në Berlin ku ka zhvilluar një takim me komisionarin e BE-së për Buxhetin dhe Burimet Njerëzore, Günther Oettinger.

Përmes një postimi në Facebook, i pari i PD-së thotë se në Berlin ka pasur një bashkëbisedim të frytshëm për Shqipërinë, në mënyrë që të ketë zhvillim ekonomik për të përmirësuar jetën e qytetarëve.

Mes tjerash, Basha premton angazhim dhe përkushtim maksimal për punësim dhe mirëqenie.

Ky është shkrimi i tij i plotë:

Sot në Berlin pata një bashkëbisedim të frytshëm për Shqipërinë, zhvillimin ekonomik dhe projekte të rëndësishme që do të përmirësojnë jetën e qytetareve tanë, me komisionarin e BE për Buxhetin dhe Burimet Njerëzore, Günther OETTINGER.

Angazhim dhe përkushtim maksimal për punësim, mirëqenie, zhvillim ekonomik për qytetarët për #ShqipërinëSiEuropa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...