Katër qarqet më të rrezikuara nga zjarret, IGJEUM: Sa shkojnë temperaturat nesër - Bota Sot
Katër qarqet më të rrezikuara nga zjarret, IGJEUM: Sa shkojnë temperaturat nesër

Shqipëria

Katër qarqet më të rrezikuara nga zjarret, IGJEUM: Sa shkojnë temperaturat nesër

Më: 23 gusht 2018 Në ora: 20:26
Foto ilustrim

Disa zona me reshje, te tjera me shtrengata, por temperaturat mbeten tek 30 grade celcius. Ky eshte parashikimi qe jep IGJEUM per te premten.

Zjarret ne pyje

Sot (e enjte, dt.23) dhe nesër (e premte, dt.24) pritet nivel “I MODERUAR” rreziku në të gjithë qarqet e vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ndërmjet qarqeve me nivel “I MODERUAR”, qarqet Fier, Shkodër, Tiranë dhe Lezhë pritet të kenë rrezik më të lartë krahasuar me qarqet e tjerë.

Reshjet

Sot pasdite (e enjte, dt.23) dhe nesër (e premte, dt.24) priten reshje të dobëta në qarkun Kukës. Në qarqet Dibër dhe Korçë priten reshje lokalisht të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në zona shumë të vogla të qarqeve mund të ketë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më të mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) gjatë pasditeve.

Temperaturat:

Nesër (e premte, dt.24) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 31 °C

në vendet e ulëta: 19 / 33 °C

në vendet malore: 13 / 29 °C

Era

Sot pasdite (e enjte, dt.23) dhe nesër (e premte, dt.24) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare në orët e pasdites.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...