Çfarë ndodhi me gruan e Valon Behramit në Sllovaki?

Skijim

Nga: K. Goca Më: 20 janar 2024 Në ora: 21:39
Lara Gut-Behrami

Sllallomi i madh krejtësisht i çmendur në Jasna të Sllovakisë, skiatorja zvicerane, Lara Gut-Behrami (vendi i 6-të), për 4 sekonda e 49 qindtat mbetet larg fitueses se garës, suedezes Sara Hector.

Lara Gut-Behrami ka 16 vite që është në shtegun e skive, por ajo kurrë nuk ka përjetuar një garë kaq të çmendur sa kjo në Jasna.

Gruaja e futbollistit të mirënjohur, Valon Behrami, humbi 4.49 sekonda kohë nga suedezja Sara Hector.

“Këto distanca janë të çmendura.

E vetmja gjë pozitive është se po shkoj në shtëpi e sigurt”, - thotë ajo.

"Kur Gut-Behrami arriti në fund në rrëshqitjen e parë, gjithçka dukej se ishte ende në rregull.

Ajo tund kokën pak, por nuk gaboi. Pastaj Hectori e ndjek dhe është 2.97 sekonda më e shpejtë”, shkruan mes të tjera mediumi zviceran “Blick”.

"Zakonisht mund t'i paketosh gjërat në këtë distancë", - thotë Gut-Behrami. Në rrëshqitjen e dytë ajo humbi 1.52 sekonda të tjera ndaj Hector ,duke bërë një total prej 4.49 sekondash. "Ndjenja ishte katastrofike!"

"Unë rrallë kam përjetuar intervale kohore të kësaj madhësie në Kupën e Botës", - thotë kryetrajnerja e femrave zvicerane Beat Tschuor.

Pyetja është: Si mund të vinte deri te kjo?

Pjerrësia nuk është veçanërisht e vështirë, moti është normal (minus 8 gradë) dhe sipërfaqja është e përgatitur mirë.