Kërkohet ndihmë për shërimin e Fatjones - Bota Sot
Kërkohet ndihmë për shërimin e Fatjones

Sociale

Kërkohet ndihmë për shërimin e Fatjones

Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 16:58
Fatojna Kurmehaj

Fatojna Kurmehaj është diagnostikuar me leukemi akute në vitin 2015 dhe prej asaj kohe ajo trajtohet në repartin e Hematologjisë në Klinikën e Pediatrisë në QKUK.

“Nga muaji prill 2017 deri në shkurt 2018 është monitoruar nga aspekti hematologjik, morfologjik dhe biokimik, gjendja e remisionit të sëmundjes”, thuhet në përshkrimin e mjekëve.

Para pak ditësh, Fatojes i janë vërejtur qelizat e para bllaste në gjakun periferik dhe për këtë arsye mjekët kanë rekomanduar trajtim urgjent jashtë vendit.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat