E paparë ndonjëherë/ Lind viçi me dy koka, dy gojë dhe katër sy

Speciale

E paparë ndonjëherë/ Lind viçi me dy koka, dy gojë dhe katër sy

Më: 21 gusht 2020 Në ora: 21:09
Sipas ekspertëve kjo është shkaktuar nga një mutacion gjenetik.

Në një fshat kinez në Dejiang County, Provinca Guizhou, është filmuar një viç me dy koka dy veshë, dy gojë dhe katër sy.

Sipas ekspertëve kjo është shkaktuar nga një mutacion gjenetik.

Ai lindi javën e kaluar dhe nuk ishte në gjendje të ngrihej, ndërsa pinte qumësht nga të dy gojët. Banorët e zonës u shokuan kur panë krijesën e çuditshme dhe të pazakontë.

Ata shkuan dhe u mblodhën ta shikonin nga afër, pasi nuk mund t'ju besonin veshëve. Deri më tani viçi nuk ka shfaqur probleme dhe po vazhdon të rritet normalisht.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat