Sportisti më problematik. ai hodhi një grua nga makina, urinoi mbi njerëz dhe...

Sporti

Sportisti më problematik. ai hodhi një grua nga makina, urinoi mbi njerëz dhe...

Më: 26 dhjetor 2020 Në ora: 11:43
Sportisti më problematik. ai hodhi një grua nga makina, urinoi mbi njerëz dhe...

Në këtë ditë të vitit 1975, lindi njëri prej tenistëve më kontrovers në historinë e sportit, Marcelo Rios.

Dikur numri një në botë, ai do të mbahet mend për sjelljet e tij skandaloze.

Kiliani i cili ishte në krye të listës ATP në vitin 1998, u rikthye vitin e kaluar në tenist me synimin të jetë tenisti më i vjetër në histori.

Ai vendosi ta sfidonte vetëm, por vetëm paraqitja e tij në fushat e tenisit mori shumë vëmendje.

Rios ka fituar 18 tituj në karrierën e tij, por kishte episode të errëta në karrierën e tij.

Ai përzuri një nga ish-gratë e tij nga makina derisa po voziste, ndoqi ish-trajnerin me një xhip, dhe urinoi njerëzit në tualetin e një lokali.

Më pas, ai kishte dalë në publik duke thënë se vuan nga sindroma “Asperger”, e cila është një formë e butë e autizmit.

Si 28-vjeçar ai i kishte dhënë fund karrierës së tij si tenist.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat