‘Shtetrrethimi’, premierë në teatrin ‘Bekim Fehmiu’

Teatri

‘Shtetrrethimi’, premierë në teatrin ‘Bekim Fehmiu’

Më: 29 dhjetor 2020 Në ora: 16:27
Foto ilustrim

'Shtetrrethimi’ nga autori Albert Kamy dhe nën regjinë e Fatos Berishës, vjen si premierë në teatrin e qytetit të Prizrenit, ‘Bekim Fehmiu’.

Premiera do të shfaqet më datë 30 dhjetor, duke filluar nga ora 16:30.

Ndërkaq, në njoftimin e faqes zyrtare të teatrit në rrjetin social Facebook, bëhet thirrja që të respektohen masat AntiCovid.

Në shfaqje do të luajnë: Ernest Malazogu, Edona Sopak. Xhevdet Doda, Alban Krasniqi, Rifat Smani, Liridona Shehu, Alban Cela, Zana Duraku, Alban Morina, Besëlidhje Bytyqi, Hajat Toçilla dhe Valmira Hoti. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat