Samsung lanson laptopin një-mijë dollarësh, mban baterinë 23 orë - Bota Sot
Samsung lanson laptopin një-mijë dollarësh, mban baterinë 23 orë

Teknologji

Samsung lanson laptopin një-mijë dollarësh, mban baterinë 23 orë

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 19:28
Samsung

Samsung dhe Microsoft janë bashkuar për të krijuar një laptop të ri, që synon të ndërthurë komoditetin e një pajisjeje celulare, me fuqinë e një kompjuteri personal.

Firma teknologjike nga Korea e Jugut e lansoi së pari pajisjen ‘Galaxy Book S’ në eventin ‘Brooklyn Barclays Center'.

Pajisja është ‘super-slim’ dhe ka ultra-ndriçim, me një ekran “touchscreen” 13-inçësh, sistem operativ Windows 10, bateri me jetëgjatësi 23-orëshe.

Sipas Samsung, Galaxy Book S duket si një laptop por ka esencën e një smartfoni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...