Të vetmuar dhe të çuditshëm, kështu dukemi pa pajisje teknologjike në dorë - Bota Sot
Të vetmuar dhe të çuditshëm, kështu dukemi pa pajisje teknologjike në dorë

Teknologji

Të vetmuar dhe të çuditshëm, kështu dukemi pa pajisje teknologjike në dorë

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 22:36
Foto ilustrim

Një fotograf ka larguar përmes fotoshopit telefonat nga duar e njerëzve, dhe me të vërtet dukemi të vetmuar por edhe të çuditshëm.

Ju jeni duke e lexuar këtë lajm me një paisje teknologjike, sigurisht që po. Tani imagjinoni se di do të dukeni nëse ajo paisje do të zhdukej nga duart e juaja.

Të vetmuar? Por, paksa edhe si të çmendur? Ndoshta, pranë  një personi që jeni duke e injoruar dhe që po ju injoron, raporton “QUARTZ".

Një fotografë ka krijuar një set fotografikë duke e quajtur “Te hequr”, për të na rikujtuar se sa e çuditshme është ajo pozitë. Në çdo foto, paisjet elektronike janë larguar.

Image

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...