IFA 2019: Të gjitha që duhet t’i dini për ngjarjen më të madhe teknologjike në Evrope - Bota Sot
IFA 2019: Të gjitha që duhet t’i dini për ngjarjen më të madhe teknologjike në Evrope

Teknologji

IFA 2019: Të gjitha që duhet t’i dini për ngjarjen më të madhe teknologjike në Evrope

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 09:16
IFA 2019

Eventi më i madh teknologjikë mbahet në Berlin.

IFA, është njëra prej ngjarjeve më të mëdha teknologjike, dhe është vendi ku shumica e produkteve teknologjike më të mira njoftohen dhe lasnsohen për herë të parë.

Çdo vit kompanitë nga mbarë bota zbresin në Berlin të i prezantojnë të gjitha të rejat duke filluar nga telefonat, laptopat, kufje, televizione, dhe një numër të madh të top teknologjive më të reja. Këtë vit do të shohim një numër të përzier të njoftimeve, por telefonat mobil do të jenë tejet interesant, raporton “The Verge”.

Këtu i gjeni disa nga kompanitë të cilët do i prezantojnë të rejat e fundit:

“LG me telefon të ri G8X”

“Telefonat e ri Nokia 6.2 dhe 7.2 do të prezantohen po ashtu.

“Motorola do të ofrojë kamer me një çmim të përballueshëm prej 450 dollarë”

“Si  e ka rregulluar Samsung Galaxy Fold”

“Telefoni ikonik i Nokia 2720 është modelii fundit që ringjallet nga HMD”

“Asus e ka mposhtur Acer me laptopin më të madh prej 14 inç.

Këto dhe shumë të tjera priten të bëhen të ditura për eventin më të madh teknologjikë që mbahet në Berlin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat