Rrethi i Nintendos i kthen ushtrimet trupore, në një lojë shumë atraktive - Bota Sot
Rrethi i Nintendos i kthen ushtrimet trupore, në një lojë shumë atraktive

Teknologji

Rrethi i Nintendos i kthen ushtrimet trupore, në një lojë shumë atraktive

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 20:25

Nintendo bëri të ditur se do ta lansojë një rreth të çuditshëm, që do të ketë lidhje me konsolë, por nuk bëri të ditur asnjë detaj shtesë.

Tani bëhet e ditur se ky rreth nga linja Switch quhet Ring Fit Adventure, që duket më atraktiv se çdo formë tjetër e të kryerit të ushtrimeve trupore.

Me rrethin që mbahet me duar dhe një shirit që vendoset në këmbë, kur në të dy prej tyre vendosen pjesët e Switch, duhet të kryhen ushtrime, ashtu sikur kërkohet në pamjet që shfaqen.

Si forma e luajtje së video-lojës ashtu edhe ushtrimet, kthehet në një lojë shumë atraktive, duke i bërë lojtarët, sikur janë vet heronjtë që  ndjekin keqbërësin e fuqishëm.

Janë disa video-lojë, në të cilat mund të luajnë deri në katër persona, derisa Ring Fit Aventure që lansohet më 18 tetor, mund të luhet kryesisht me dy persona.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...