Ky smartfon kushton 140 euro, por bateria është shumë më e shtrenjtë

Teknologji

Ky smartfon kushton 140 euro, por bateria është shumë më e shtrenjtë

Më: 8 mars 2020 Në ora: 22:29

Me baterinë e tij 10,000 mAh, Doogee N100 duhet të funksionojë për 20 orë edhe kur luani.

Prodhuesi i smartphone-ve Doogee specializohet në telefona celularë veçanërisht të fuqishëm.

Modeli i tij i fundit, N100, ka një bateri me një kapacitet prej 10,000 mAh. Për ta parë këtë në perspektivë: Samsung i ri Galaxy S20 Ultra ka një bateri 5000 mAh.

Doogee shkruan se smartphone mund të ngarkohet në 3,5 orë, mbështet karikimin pa tel 10W. Në pjesën e pasme ka një mbulesë lëkure, pjesa tjetër është prej metali. N100 ka një sensor gjurmësh gishtash në anën e pasme.

Prodhuesi nuk mbështetet shumë nga teknologjia e avancuar, përveç baterisë. Ka një ekran LC 5.99 inç me rezolucion 1,080 x 2,160 piksele dhe një procesor MTK 8 Helio P23 nga 2017 janë instaluar Android 9 dhe vjen me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie.

N100 përdor një sistem me dy kamera me një kamera kryesore 21-MP dhe një aparat fotografik 8MP kënd të gjerë.

Aktualisht, smartfoni mund të porositet për 139,99 dollarë, me çmim të rregullt në 159,99 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat