2 termat më të kërkuar në Google nga shqiptarët: Koronavirus dhe….

Teknologji

2 termat më të kërkuar në Google nga shqiptarët: Koronavirus dhe….

Më: 21 mars 2020 Në ora: 09:27
Ilustrim

Duke qenë 24 orë të izoluar në shtëpi, sigurisht që miku ynë më i mirë këto ditë është interneti.

Eksperti i teknologjisë, Tomi Kallanxhi nëpërmjet një lidhje ‘live’ me Skype në programin “Wake Up”, pasi renditi qytetet që kanë kērkuar më shumë rreth koronavirusit në Shqipëri dhe pyetjeve nga më të çuditshme që shpesh shqiptarët shtrojnë nē Google, zbuloi se për muajin mars dy terma kanë qenë mē të kërkuara në motorin e kërkimeve në rrjet:

“Një gjë shumë interesante ishte fakti se Henri Çili ishte një nga termat më të kërkuar nē Google për muajin mars dhe shkonte ‘kokë më kokë’ me koronavirus”; tha IT në program.

Kujtojmë se opinionisti Akademiku Henri Çili u bë pjesë e kronikës për shkak të një akuze për afera korruptive, për të cilën Çili u shpreh se ishte keqkuptim dhe do të kërkojë drejtësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat