Apple do të mbyllë sërish disa dyqane në SHBA për shkak të koronavirusit - Bota Sot
Apple do të mbyllë sërish disa dyqane në SHBA për shkak të koronavirusit

Teknologji

Apple do të mbyllë sërish disa dyqane në SHBA për shkak të koronavirusit

Më: 20 qershor 2020 Në ora: 14:50
Ilustrim

Apple ka konfirmuar se do të mbyllë sërish përkohësisht disa prej dyqaneve të saj në SHBA për shkak të rritjes së numrit të të prekurve me COVID-19.

Reuters raporton se Apple do të mbyllë dyqanet në Florida, Arizona, Karolina Jugore dhe Veriore. Bëhet fjalë për 11 dyqane në këto shtete.

Deri më tani janë mbi 2.2 milionë persona të infektuar në SHBA, kurse janë shënuar mbi 118 mijë viktima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat