Më e shtrenjtë se një makinë: SSD më e madhe në botë që kushton mijëra dollarë - Bota Sot
Më e shtrenjtë se një makinë: SSD më e madhe në botë që kushton mijëra dollarë

Teknologji

Më e shtrenjtë se një makinë: SSD më e madhe në botë që kushton mijëra dollarë

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 11:34
SSD

SSD më e madhe në botë ka çmimin e saj dhe kjo tani është njoftuar zyrtarisht për herë të parë.

Çmimi i SSD më të madh në botë u publikua në faqen e saj të internetit dhe është e lehtë për t’u krahasuar atë me prodhuesit e produkteve të tjera ose edhe makinave.

SSD 50 TB kushton 12,500 dollarë ndërsa versioni 100 TB kushton 40,000 dollarë.

ExaDrive vjen me një garanci pesë-vjeçare.

Me një fjalë, nëse jeni duke kërkuar një “përbindësh SSD”, atëherë Samsung ofron një zgjidhje për ju.

Këto pajisje pritet të dalin shumë shpejtë në treg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat