Microsoft do të mbyllë aplikacionet e asistentit dixhital Cortana - Bota Sot
Microsoft do të mbyllë aplikacionet e asistentit dixhital Cortana

Teknologji

Microsoft do të mbyllë aplikacionet e asistentit dixhital Cortana

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 07:13
Foto ilustrim

Microsoft ka njoftuar se do të eleminojë nga aplikacioni Microsoft Launcher në Android.

Microsoft nuk do t’i mbështesë aftësitë e palëve të Cortana më 7 Shtator 2020.

Në fillim të 2021 Microsoft do të tërheqë aplikacionet iOS dhe android si dhe funksionin Cortana nga kufjet e gjeneratës së parë Surface Headphones.

Cortana që njohin përdoruesit nuk do të jetë më, por do të vijojë të jetë si një ndihmës në mjetet e produktivitetit si aplikacionet Outlook dhe Teams.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat