Sa para në muaj fiton një person, që bën video në YouTube?

Teknologji

Sa para në muaj fiton një person, që bën video në YouTube?

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 17:36
YouTube

Business Insider intervistoi Alexa Hollanderin, e cila njihet si Alexa Sunshine në kanalin e saj në YouTube, për mënyrën se si ajo bën para nga videot dhe se si ajo ndërtoi një karrierë aty.

Hollanderi e ktheu kanalin e saj në YouTube në një punë me kohë të plotë, duke nënshkruar me një ekip menaxherësh dhe të linte punën e saj më herët që e kishte për t’u përqendruar në mediat sociale.

Ajo është pjesë e një trendi të videove në YouTube “Thrift with me”, të cilat janë rritur në popullaritet në vitet e fundit. Videot me të njëjtin titull u rritën 10 herë më shumë midis viteve 2017 dhe 2019, sipas të dhënave nga YouTube.

Ajo ka rreth 230.000 subscribe dhe zakonisht bën midis 3,000 dhe 6,000 dollarë çdo muaj të ardhura, para nga reklamat e vendosura në Google të vendosura në videot e saj në YouTube.

Hollanderi, gjithashtu ka partnerizuar me disa marka – si “ThredUp” dhe “Goodwill”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat