Nëntë vjeçari që u pagua mbi 24 milionë euro nga Youtube vitin e kaluar

Teknologji

Nëntë vjeçari që u pagua mbi 24 milionë euro nga Youtube vitin e kaluar

Më: 25 janar 2021 Në ora: 15:33
Ryan Kaji

Ryan Kaji, është më i paguari nga kanali Youtube.

Nëntë vjeçari nga Teksasi është paguar 29.5 milionë dollarë apo (mbi 24 milionë euro), vitin e kaluar.

Ai e ka kanalin e quajtur Ryan World, i cili ka 41.7 milionë subcribers.

Ryani është i famshëm për të ashtuquajturat video unboxing, në të cilat bën reveë për lodra të ndryshme.

I vogli ka një linjë me lodra, çanta shpine, pastë dhëmbësh.

Me 12.2 miliardë shikime, kanali i tij është i famshëm për review e videove dhe lodrave, ç’paketimet e tyre, si dhe eksperimentet shkencore DIY.

Aty nuk mungojnë as videot edukative për fëmijët se si të lajnë dhëmbët dhe gjëra të tjera nga historia dhe gjeografia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat