Festivali Olimpik: Tenistët shqiptarë mbyllin garat në çift - Bota Sot
Festivali Olimpik: Tenistët shqiptarë mbyllin garat në çift

Tenis

Festivali Olimpik: Tenistët shqiptarë mbyllin garat në çift

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 16:58
Foto

Festivali Olimpik Evropian për të Rinj, po vazhdon edhe sot me organizimin e garave, në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku.Njësoj sikur dje, tenistët shqiptarë të Kosovës garuan edhe sot në këtë festival, por sot ata garuan në çifte.

Melos Nallbani dhe Fresk Sylhasi ishin dyshja që garuan në konkurrencën e meshkujve, duke u mposhtur nga çifti spanjoll, Rodenas – Merida, me rezultatin 2:0 në sete.

Në kategorinë e femrave, ishin tenistet Vesa Gjinaj dhe Forta Morina, të cilat u mposhtën nga çifti suedez Mitterger – Johansson, po me rezultatin e njëjtë.

Të katër tenistët u mposhtën edhe dje në garat individuale, por ata kanë fituar një përvojë të mirë nga ky festival.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...