Nadal rrëzon serbin

Tenis

Nadal rrëzon serbin

Më: 11 tetor 2019 Në ora: 15:07
Nadal rrëzon serbin

Novak Gjokoviq do të ndalojë të kryesojë renditjen në ATP në 4 nëntor kur renditja botërore azhurnohet në përfundim të Masters të 1000-të në Paris-Bercy.

Do të jetë ajo ditë kur 1000 pikët finale të Kupës së Mjeshtrave të fundit zbriten nga tenisti serb.

Në këtë mënyrë, çfarëdo që të bëjë Rafa Nadal në TMS të Bercy, ai do të rimarrë numrin një në botë. Hera e fundit kur spanjolli ishte në krye të renditjes ishte data 29 tetor 2018.

Arsyet pse Gjokoviq do të humbasë pozitën e liderit pasi u mposht në çerekfinalen e turneut të Shangait kundër Stefanos Tsitsipas .

Të hënën ai do të zbrisë 820 pikë dhe, edhe nëse arrin të fitojë në Bercy, me të ardhura 320 pikë mbi Nadal, ai do të humbasë në krye të tenisit për meshkuj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat