Shpresën e tenisit rus po e sulmojnë për shkak të fotografive, shihni si u përgjigjet ajo...

Tenis

Shpresën e tenisit rus po e sulmojnë për shkak të fotografive, shihni si u përgjigjet ajo...

Nga: B.S. Më: 12 nëntor 2020 Në ora: 11:50
Sofya Zhuk

Sofia Zhuk shkëlqeu në 2015 kur fitoi Wimbledonin e vogël në vetëm 15 vjeç. Rusja më pas nënshkroi një numër kontratash të mëdha, sepse ishte një shpresë e madhe botërore, por ndërkohë gjërat nuk u zhvilluan saktësisht siç dëshironte ajo ...

Rusja u trajnua në Akademinë Justine Henin në Belgjikë dhe vetëm si 14-vjeçare fitoi ITF Challenger-in, ajo ishte midis 17-ve në histori të cilët fituar kaq herët në turnetë e mëdha profesioniste.

Sa e mirë ishte ajo konfirmohet nga fakti që, kur e fitoi Wimbledon junior në 2015, ajo e bëri këtë - pa humbur asnjë set.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Missing my work days😔

A post shared by Sofya Zhuk (@sofya_zhuk) on

Atëherë ajo filloi të merrte ftesa për turne të mëdha (Miami 2016), e ndjekur nga sfida në Grand Slam turne, por ajo kurrë nuk shkoi përtej raundit të parë.

Sot, do të thonë keqdashësit, ajo është e njohur më shumë për postimin e fotove provokuese sesa për fitoret ne  Turne. Në  një intervistë, ajo foli për një incidenti të fundit, kur mori mesazhe agresive pasi u fotografua topless ...

"Nuk e kuptoj pse ka një problem të madh me këtë. Unë postova një foto, kështu që çfarë?", tha ajo për rt.com.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😋

A post shared by Sofya Zhuk (@sofya_zhuk) on

Në foto, 20-vjeçarja pozon me shpinë kah kamera dhe mbulon gjinjtë me duar.

"Kur ndava atë foto, mora një ortek mesazhesh dhe shumë prej tyre ishin mjaft agresive."

Ajo ishte tenistja e 116-të në botë midis profesionistëve dhe kjo është renditja e saj më e mirë. Sot, ajo është e 436-ta në botë dhe burimi i saj kryesor i financave është modelimi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

After a 10 min swim sesh 🤷🏼‍♀️😜 #tryingtoworkoutok

A post shared by Sofya Zhuk (@sofya_zhuk) on

"Është e vështirë për disa të pranojnë që unë e kam gjetur veten në diçka tjetër përveç tenisit dhe që unë mund të jetoj e lumtur pa sport dhe se nuk kam rënë në depresion," tha ajo.

Për herë të fundit luajti në qershor 2019 dhe u kthye në modelim. Por duke marrë parasysh që kufijtë po zhvendosen, se po luhet edhe deri në 40 vjet (Serena), por edhe për garën në tenisin e grave, ku pothuajse çdo pjesëmarrëse në shortin kryesor është kandidate për titull, nuk është vonë të kthehet t'i bëjë realitet ëndrrat e saj...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TENNIS BEHIND THE SCENES So i was thinking for a long time to post about what really happens behind the scenes of what you see on the TV. 1. It’s truly not that colorfully and fun until you reach like top 60-70 WTA. You’re still not making that much money because you have to cover travels expenses,coaches,hotels and living expenses. Plus to that you’re basically never home and always live in hotels... 2. If you’re outside of top 100 you have to play quailes on almost every WTA tournament which is far from how they treat you when you’re playing in Main Draw which is sad. 3. Often people forget about players who play ITF to get thru to WTA. Many people don’t see how much effort and training it takes to even get to be playing ITF tournaments. And WTA and ITF are completely two different organizations and they treat their players way different which is also very sad to see,which many people had to fight so hard for the ITF players to get financial help from ITF during the COVID-19 because they weren’t gonna do it if not her. 4. We trained daily for hours and hours on the hottest weather out there just to be able to compete on the highest level when you see us on TV,but you never see what truly happens behind the TV like living on pain killers. Anyway there is way more details in this but couldn’t type it all #tennis #life #experience

A post shared by Sofya Zhuk (@sofya_zhuk) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Don’t mind me I’m just doing me 😉🤭

A post shared by Sofya Zhuk (@sofya_zhuk) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Little trip on the water 🙋🏼‍♀️ 📸 @yulia.pugacheva

A post shared by Sofya Zhuk (@sofya_zhuk) on

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat