Williams: Nëse ia dal mbanë aty mund të thyej edhe këtë rekord

Tenis

Williams: Nëse ia dal mbanë aty mund të thyej edhe këtë rekord

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 12:08
Williams: Nëse ia dal mbanë aty mund të thyej edhe këtë rekord

Tenistja amerikane Serena Williams, pas një viti jo fort pozitiv, synon që sezoni 2021 të jetë më i mirë për të. Ajo është ende në kërkim të trofeut nr.24 në grand slam, por ky nuk është objektivi i saj i vetëm.

“Pantera e zezë”, duke folur për të ardhmen, u shpreh: “Unë nuk heq dorë nga grand slam nr.24. Këtij objektivi i jam afruar disa herë gjatë viteve të fundit, duke humbur 3 finale, por gjithçka mund të ndodhë”.

Tenistja 39-vjeçare, ka qëndruar për 319 javë në krye të renditjes botërore, duke qenë e treta në këtë klasifikim. Sipas saj janë Martina Navratilova (332 javë) dhe Steffi Graf (377 javë).

“Arritja e këtij rekordi do të ishte diçka e jashtëzakonshme edhe pse duket i vështirë, duke parë moshën time. Por ky rekord i dytë varet nga sukseset e mia në grand slam. Nëse ia dal mbanë aty mund të thyej edhe këtë rekord”, tha Serena Williams.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat