Eliminohet që në start

Tenis

Eliminohet që në start

Më: 19 maj 2021 Në ora: 11:00
Eliminohet që në start

Aventura e Roger Federer në turneun e Gjenevës ka qenë jo ajo që tenisti zviceran dëshironte. Ai u mund 2-1 (6-4, 4-6, 6-4) që në ndeshjen e parë nga spanjolli Pablo Andujar, duke u eliminuar që në raundin e dytë.

Një start zhgënjyes ky i Federer në turneun e fushave me dhè, sipërfaqe ku luante ndeshjen e parë pas më shumë se dy vitesh.

Andujar fitoi me meritë, duke përtuar edhe nga gabimet e shumta të Federer, që nuk dha atë që pritej.

Në setin e tretë, zvicerani udhëhiqte 4-2, por krejt papritur loja e tij u shua, duke gabuar shumë. Këtë sezon, Federer ka luajtur vetëm në Dubai dhe Gjenevë, ndërkohë që ka konfirmuar pjesëmarrjen në Roland Garros.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat