Kjo sportiste bukuroshe mund të gjobitet rëndë për një arsye

Tenis

Kjo sportiste bukuroshe mund të gjobitet rëndë për një arsye

Nga: K.G. Më: 27 maj 2021 Në ora: 16:59
Kjo sportiste bukuroshe mund të gjobitet rëndë për një arsye

Tenistja Naomi Osaka e Japonisë, fituese e katër turneve të Grand Slam-it, ka thënë të mërkurën se ajo nuk do të merrte pjesë në konferencat për shtyp në Roland Garros të këtij viti, sipas saj natyra e konferencave të tilla është një barrë e madhe për shëndetin mendor të lojtarëve.

Sportistja bukuroshe mund të gjobitet me 20,000 dollarë për shmangien e konferencave për shtyp në turnet e Grand Slam-it.

Osaka tha se ajo shpreson që "shuma e konsiderueshme" që mund të gjobitet do të shkojë për bamirësi të shëndetit mendor.

"Unë shpesh kam ndjerë që njerëzit nuk kujdesen për shëndetin mendor të atletëve dhe kjo rezulton të jetë e vërtetë sa herë që shoh një konferencë shtypi ose marr pjesë në të," tha ajo.

Roland Garros fillon të dielën dhe finalja është planifikuar për datën 13 qershor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat