Arrestohet 34 vjeçari nga Tetova, ja pse

Tetova

Arrestohet 34 vjeçari nga Tetova, ja pse

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 11:32
Foto ilustrim

Mbrëmë (14 shkurt) rreth orës 01:30, efektivët e policisë të SPB Tetovë e kanë privuar nga liria 38-vjeçarin M.A. nga Tetova, për dyshimin e kryerjes së veprës penale “mosveprimi në përputhje me rregulloret shëndetësore gjatë një epidemie”.

Sipas Nenit 206 nga Kodi Penal. Gjatë një aksioni kontrollues të kryer në objektin e tij hotelierik në dalje të Tetovës, janë gjetë 11 persona.

Përfshirë 5 nga Republika e Shqipërisë dhe 2 nga Republika e Serbisë.

Pas pastrimit dhe dokumentimit të plotë të çështjes kundër M.A. do të përgaditet parashtresë adekuate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat