Gjobiten 62 shoferë në territorin e SPB Tetovë

Tetova

Gjobiten 62 shoferë në territorin e SPB Tetovë

Më: 30 shtator 2021 Në ora: 20:53
Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se janë dënuar 62 shoferë në territorin e SPB Tetovë për tejkalim jo të rregullt.

Aksioni i policisë u zbatua nga ora 08:00 deri në ora 14:00 në nga ku janë gjobitur gjithsej 62 shoferë, ndërsa prej tyre 28 janë në Tetovë dhe 34 në Gostivar.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat