Janë arrestuar 33 valltare në pesë objekte në Tetovë dhe Gostivar - Bota Sot
Janë arrestuar 33 valltare në pesë objekte në Tetovë dhe Gostivar

Tetova

Janë arrestuar 33 valltare në pesë objekte në Tetovë dhe Gostivar

Më: 21 korrik 2018 Në ora: 19:29
Janë arrestuar 33 valltare në pesë objekte në Tetovë dhe Gostivar

Më 20 dhe 21 korrik në kohën prej 22:00 deri në 4 ora të mëngjesit, zyrtarët policor nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë ka realizuar kontroll në pesë lokale, nga ku dy në rajonin e Tetovës dhe tre nga rajoni në Gostivar, ku janë kapur nëntë shtetase nga shtetet e Serbisë, Malit të Zi, Kosovës, Kroacisë dhe Bosnjës dhe Hercegovinës dhe 24 shtetase të Republikës së Maqedonisë që kanë punuar si valltare.

Te njëjtat janë arrestuar dhe të mbajtura në Stacion Policor për procedurë të mëtutjeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera